NOVINKY

arr3PŮJČOVNA TERAPEUTICKÝCH LEHÁTEKPořádáte kurz, potřebujete terapeutické lehátko pro svého klienta a nemáte vlastní?   Využijte...

KONTAKTY

FYZIO TRIM - Mgr. Karel Novák
Ostrovského 3, Praha 5, 4. patro
Pondělí 8:00 - 14:00
tel: +420 602 140 993
info@fyziotrim.cz
Železná 18, Praha 1, 1. patro
Pátek 14:00 - 20:00

» Centrum FYZIOTERAPIE
Centrum FYZIOTERAPIE v centru Prahy

 

 

Železná 18,  Praha 1,  1. patro

(centrum Prahy, 50m od Staroměstského orloje)

Ordinace pro fyzioterapii se nacházejí přímo v centru Prahy, v 1. patře historické budovy, která nese odkaz pozitivní energie a motivačního prostředí.

 

Ostrovského 3, Praha 5, 4. patro (ordinace 4.100)

(Ženské domovy, Na Knížecí)

Ordinace pro fyzioterapii v moderním prostředí s moderním vybavením.

 

 

  • Kineziologická analýza pohybového projevu

 

Program je určený všem, kteří mají větší zájem o pohybové zkušenosti a poznatky z obecné a vývojové kineziologie. Dochází tak k propojení dílčích pohybových znalostí a uvědomění v akci i relaxaci během pohybu. Techniky vedou k lepšímu pochopení pohybového projevu a slouží jako prevence případných úrazů.

 

  • Individuální fyzioterapie - párové a skupinové - sebezkušenostní pohybové programy

 

Individuální fyzioterapie (mobilizační techniky, individuální pohybový plán, ergonomické poradenství, motivační koučink, sebereflexe a sebeuvědomění). Párové a skupinové pohybové programy - mohli bychom je také nazývat - Párový a skupinový teambuilding - probíhají ve formě pohybových her, aktivit na velkých míčích a spontánního pohybu a případně i tance. Naučí vás lépe vnímat sebe samotné, svého partnera, ... a získáte tak cenné informace a zkušenosti o tom, jak spolu efektivně komunikovat a spolupracovat, jak si být skvělými partnery, rodiči, kolegy, ... nebo prostě jen lépe nahlédnete do zdánlivě neřešitelné situace. A to vše třeba i beze slov ... formou her a pohybových aktivit.

 

  • Cvičení podle Ludmily Mojžíšové

 

Cvičení pro klienty s bolestmi v oblasti hlavy, zad a pánve.

Pro bližší informace, viz hlavní menu: Fyzioterapie - Pro klienty.

 

  • Dynamická neuromuskulární stabilizace podle prof. Koláře

 

Stabilizační cvičení ve vývojových polohách.

Komplexní fyzioterapie pohybového aparátu vycházející z principů prof. Vojty a prof. Koláře.

 

  • Senzomotorická Stimulace - cvičení na balančních plochách

 

Prof. Janda zavedl do rehabilitace techniku, která využívá řetězení do celého pohybového aparátu z plosky nohy. Kvalitní opora a balanční reakce tak vedou k lepšímu držení těla.

Pro zdatnější klienty jsou zařazeny i prvky z jógy, chůze a přeskoky na balančních plochách nebo zařazení pozic, které odpovídají stereotypům při rekreačním i vrcholovém sportu.

Výsledkem je ideální opora a stabilizace v kloubu.

 

  • Kinesiotaping

 

Pestrá a velmi oblíbená technika Kinesiotaping pochází z Japonska a její účinky zaznamená klient během několika málo minut po aplikaci.

Terapeut aplikuje pružné barevné tapy přímo na kůži a výsledkem je snížení bolesti v měkkých tkáních, podle potřeby a způsobu aplikace - snížení nebo zvýšení svalového napětí, stabilizace kloubu a podpora lymfatického systému.

 

  • Jógové a relaxační programy

 

Proč je jóga vlastně tak populární?

Jóga nastavuje postupné cíle. A to velmi individuálně. Během cvičení si nastavujete výšku svého Everestu zcela sami. Pokud cítíte, že jste vyčerpali svoje možnosti, je právě ten nejlepší čas vyhledat cvičitele...věřte, jde to ještě dál.

Jóga vás naučí vnímání svého těla a jeho, vašich, potřeb. Koncentrace, relaxace, otevřenost, sebevnímání a sebeuvědomění...to jsou základní atributy jógy. Díky nim se stáváme odolnější, bystřejší a sebevědomější. A to přece všichni chceme.....

 

  • Masáže

 

Masáže jsou velmi žádaným doplňkem celkové terapie pro jejich úlevný účinek od bolesti a navození stavu relaxace. Relaxační masáž má především svoje místo v terapii dlouhodobých obtíží.

Y2M5Yj